My Favorite Movies


  fb607422343's Rating My Rating
1
Bad Education (La Mala educación) (2004,  NC-17)
2
The Dinner Game (Le Dîner de cons) (1999,  PG-13)
3
American Splendor (2003,  R)
4
Elephant (2003,  R)
5
Mujeres al Borde de un Ataque de Nervios (Women on the Verge of a Nervous Breakdown) (1988,  R)
6
Black Cat, White Cat (,  R)
7
Do You Remember Dolly Bell? (1986,  Unrated)
8
Water (2005,  PG-13)
9
Time of the Gypsies (Dom za vesanje) (1988,  R)
10
Hable con Ella (Talk to Her) (2002,  R)
11
The Eighth Day (Le Huitième jour) (1997,  Unrated)
12
Grease (1978,  PG)
13
Sideways (2004,  R)
14
Hairspray (1988,  PG)
15
Sex and Lucia (Lucía y el sexo) (2002,  R)
16
My Own Private Idaho (1991,  R)
17
Everything is Illuminated (2005,  PG-13)
18
High Anxiety (1977,  PG)
19
Amores Perros (2001,  R)
20
Y Tu Mama Tambien (2001,  R)
21
The Party (1968,  PG)
22
Murder by Death (1976,  PG)
23
Never Let Go (1963,  Unrated)
24
After the Fox (Caccia alla volpe) (1966,  Unrated)
25
Stranger Than Paradise (1984,  R)
26
Cabin Boy (1994,  PG-13)
27
Broken Flowers (2005,  R)
28
The Tango Lesson (1997,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments