My Favorite Movies


  fb607827007's Rating My Rating
1
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
2
A Clockwork Orange (1971,  R)
3
Pulp Fiction (1994,  R)
4
Taxi Driver (1976,  R)
5
Amadeus (1984,  R)
6
GoodFellas (1990,  R)
7
Cidade de Deus, (City of God) (2003,  R)
8
Fight Club (1999,  R)
9
Forrest Gump (1994,  PG-13)
10
Reality Bites (1993,  PG-13)
11
Lost In Translation (2003,  R)
12
Little Miss Sunshine (2006,  R)
13
My Life Without Me (2003,  R)
14
Requiem for a Dream (2000,  R)
15
Trainspotting (1996,  R)
16
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
17
Vanilla Sky (2001,  R)
18
Magnolia (1999,  R)
19
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
20
Scent of a Woman (1992,  R)
21
I Am Sam (2002,  PG-13)
22
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
23
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
24
A Very Long Engagement (Un long dimanche de fiançailles) (2004,  R)
25
Paris (2003,  R)
26
Malena (2000,  R)
27
Sweet November (2001,  PG-13)
28
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) (1988,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments