My Favorite Movies
| fb608973762's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Friday (1995, R) |
|
| 2 |
ATL (2006, PG-13) |
|
| 3 |
Bad Boys II (2003, R) |
|
| 4 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
| 5 |
8 Mile (2002, R) |
|
| 6 |
Next Friday (2000, R) |
|
| 7 |
Friday After Next (2002, R) |
|
| 8 |
XXX (2002, PG-13) |
|
| 9 |
Anger Management (2003, PG-13) |
|
| 10 |
The Fast and the Furious (2001, PG-13) |
|
| 11 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
| 12 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006, PG-13) |
|
| 13 |
Training Day (2001, R) |
|
| 14 |
Crank (2006, R) |
|
| 15 |
The Simpsons Movie (2007, PG-13) |
|
| 16 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
| 17 |
Hostel (2006, R) |
|
| 18 |
Final Destination (2000, R) |
|
| 19 |
Final Destination 2 (2003, R) |
|
| 20 |
Final Destination 3 (2006, R) |
|
| 21 |
The Illusionist (2006, PG-13) |
|
| 22 |
300 (2007, R) |
|
| 23 |
Honey (2003, PG-13) |
|
| 24 |
Pitch Black (2000, R) |
|
| 25 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
| 26 |
Van Helsing (2004, PG-13) |
|
| 27 |
Babel (2006, R) |
|
| 28 |
Blow (2001, R) |
|
| 29 |
Con Air (1997, R) |
|
| 30 |
Die Hard (1988, R) |
|
| 31 |
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995, R) |
|
| 32 |
Live Free or Die Hard (2007, PG-13) |
|
| 33 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
| 34 |
Ocean's Twelve (2004, PG-13) |
|
| 35 |
Face/Off (1997, R) |
|
| 36 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
| 37 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 38 |
Scarface (1983, R) |
|
| 39 |
Ronin (1998, R) |
|
| 40 |
Saw (2004, R) |
|
| 41 |
Saw II (2005, R) |
|
| 42 |
Saw III (2006, R) |
|
| 43 |
The Mummy (1999, PG-13) |
|
| 44 |
The Mummy Returns (2001, PG-13) |
|
| 45 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
| 46 |
Antikiller (2002, Unrated) |
|
| 47 |
Antikiller 2: Antiterror (2003, Unrated) |
|
| 48 |
The Eye (2008, PG-13) |
|
| 49 |
Armageddon (1998, PG-13) |
|
| 50 |
Hustle & Flow (2005, R) |
|
| 51 |
Knocked Up (2007, R) |
|
| 52 |
The Scorpion King (2002, PG-13) |
|
| 53 |
Troy (2004, R) |
|
| 54 |
You Got Served (2004, PG-13) |
|
| 55 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 56 |
American Pie (1999, R) |
|
| 57 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
| 58 |
Back to the Future Part II (1989, PG) |
|
| 59 |
Back to the Future Part III (1990, PG) |
|
| 60 |
Blood Diamond (2006, R) |
|
| 61 |
Evan Almighty (2007, PG) |
|
| 62 |
Iron Man (2008, PG-13) |
|
| 63 |
Léon (The Professional) (1994, R) |






























































