My Favorite Movies
| fb609399347's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
|
| 2 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
|
| 3 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
|
| 4 |
Apocalypto (2006, R) |
|
|
| 5 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
|
| 6 |
The Butterfly Effect (2004, R) |
|
|
| 7 |
Mystic River (2003, R) |
|
|
| 8 |
Bram Stoker's Dracula (1992, R) |
|
|
| 9 |
Blade II (Blade 2) (2002, R) |
|
|
| 10 |
The 40 Year Old Virgin (2005, R) |
|
|
| 11 |
Blow (2001, R) |
|
|
| 12 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
|
| 13 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
|
| 14 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 15 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
|
| 16 |
Thesis (Tesis) (1996, R) |
|
|
| 17 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
|
| 18 |
Van Helsing (2004, PG-13) |
|
|
| 19 |
Trainspotting (1996, R) |
|
|
| 20 |
Hostel (2006, R) |
|
|
| 21 |
Zoolander (2001, PG-13) |
|
|
| 22 |
The Orange Chronicles (2007, Unrated) |
|
|
| 23 |
Monsters, Inc. (2001, G) |
|
|
| 24 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|


