You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Watch Now
Never-Ending Quiz
|
Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
|
Wiki
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
kattyferrin's new List
by
katty
Unreleased DVDs
by
David
My own
by
Olivier
Movies 2 Watch
by
Markus
louis de funes
by
KAT
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Thomas
fb610355292's Rating
My Rating
1
La grande vadrouille (Don't Look Now - We're Being Shot at)
(1966, G)
2
The Mad Adventures of Rabbi Jacob
(1973, G)
3
Colonel (Mon colonel)
(2007, Unrated)
4
La Cité de la peur (Fear City: A Family-Style Comedy)
(1994, Unrated)
5
Hot Shots!
(1991, PG-13)
6
The Truman Show
(1998, PG)
7
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder)
(1990, R)
8
Les Trois frères (The Three Brothers)
(1995, Unrated)
9
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
(2005, PG)
10
Wayne's World
(1992, PG-13)
11
Munich
(2005, R)
12
Battle Royale (Batoru Rowaiaru)
(2001, Unrated)
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
(2005, PG-13)
14
Star Wars: Episode IV - A New Hope
(1977, PG)
15
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
(1980, PG)
16
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
(1983, PG)
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
(1999, PG)
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
(2002, PG)
19
Ace Ventura: Pet Detective
(1994, PG-13)
20
About a Boy
(2002, PG-13)
21
Apocalypse Now
(1979, R)
22
Wedding Crashers
(2005, R)
23
Closer
(2004, R)
24
Forrest Gump
(1994, PG-13)
25
Ocean's 11
(1960, PG-13)
26
Saw
(2004, R)
27
The Last King of Scotland
(2006, R)
28
Anthony Zimmer
(2005, Unrated)
29
Snatch.
(2001, R)
30
Downfall (Der Untergang)
(2004, R)
31
Good Bye, Lenin
(2003, R)
32
Ma vie en l'air (Love Is in the Air)
(2005, Unrated)
33
3 amis
(, Unrated)
Comments (0)
Post a comment
Recent Comments