You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Watch Now
Never-Ending Quiz
|
Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
|
Wiki
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
Movies
by
shannon
My alltime favorites!
by
Mrs. Sweeney...
nesyaarmel's new List
by
nesya
Autobiography of a Film Fan (1978-present)
by
Curt
I own movies 0o
by
maddie
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Benjamin
fb610452683's Rating
My Rating
1
Fight Club
(1999, R)
2
Equilibrium
(2002, R)
3
The Boondock Saints
(1999, R)
4
Taxi
(1998, Unrated)
5
Resident Evil
(2002, R)
6
Léon (The Professional)
(1994, R)
7
American History X
(1998, R)
8
Memento
(2000, R)
9
Ronin
(1998, R)
10
Resident Evil: Extinction
(2007, R)
11
Resident Evil - Apocalypse
(2004, R)
12
Taxi 2
(2000, Unrated)
13
Taxi 3
(2003, Unrated)
14
The Messenger: The Story of Joan of Arc
(1999, R)
15
The Million Dollar Hotel
(2001, R)
16
Death Proof (Grindhouse Presents)
(2007, R)
17
Down in the Valley
(, Unrated)
18
Raising Arizona
(1987, PG-13)
19
My Super Ex-Girlfriend
(2006, PG-13)
20
Gattaca
(1997, PG-13)
21
Pulp Fiction
(1994, R)
22
Leaving Las Vegas
(1995, R)
23
No Good Deed
(, Unrated)
24
Formula 51 (The 51st State)
(2002, R)
25
Jackie Brown
(1997, R)
26
Final Destination 2
(2003, R)
27
From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter
(1999, R)
28
Lord of War
(2005, R)
29
Unleashed (Danny the Dog)
(2005, R)
30
Cellular
(2004, PG-13)
31
Chain Reaction
(1996, PG-13)
32
A Knight's Tale
(2001, PG-13)
33
Back to the Future Part II
(1989, PG)
34
Back to the Future Part III
(1990, PG)
35
Back to the Future
(1985, PG)
36
Hannibal Rising
(2007, R)
37
Hannibal
(2001, R)
38
Once Upon a Time in Mexico
(2003, R)
39
Final Destination 3
(2006, R)
40
Final Destination
(2000, R)
41
From Dusk Till Dawn
(1996, R)
42
Batman Begins
(2005, PG-13)
43
Chaos
(2005, R)
44
No Good Deed
(2003, R)
45
The Fifth Element
(1997, PG-13)
Comments (0)
Post a comment
Recent Comments