Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb610874528's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
2
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
3
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
4
My Best Friend's Wedding (1997,  PG-13)
Click to Rate
5
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) (1993,  PG)
Click to Rate
6
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
7
Legally Blonde (2001,  PG-13)
Click to Rate
8
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
9
Bring It On (2000,  PG-13)
Click to Rate
10
Reservoir Dogs (1992,  R)
Click to Rate
11
Steel Magnolias (1989,  PG)
Click to Rate
12
The Butterfly Effect (2004,  R)
Click to Rate
13
The Silence of the Lambs (1991,  R)
Click to Rate
14
The Truman Show (1998,  PG)
Click to Rate
15
Scream (1996,  R)
Click to Rate
16
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
Click to Rate
17
Toy Story (1995,  G)
Click to Rate
18
X-Men (2000,  PG-13)
Click to Rate
19
American History X (1998,  R)
Click to Rate
20
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
21
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
22
Scarface (1983,  R)
Click to Rate
23
Scary Movie (2000,  R)
Click to Rate
24
Because I Said So (2007,  PG-13)
Click to Rate
25
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
26
Back to the Future Part III (1990,  PG)
Click to Rate
27
Back to the Future Part II (1989,  PG)
Click to Rate
28
Beetlejuice (1988,  PG)
Click to Rate
29
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Click to Rate
30
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
Click to Rate
31
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Click to Rate
32
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
33
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
34
Saw (2004,  R)
Click to Rate
35
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
36
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
37
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
38
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
39
Ice Age (2002,  PG)
Click to Rate
40
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
Click to Rate
41
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
Click to Rate
42
Interview with the Vampire (1994,  R)
Click to Rate
43
Jurassic Park (1993,  PG-13)
Click to Rate
44
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Click to Rate
45
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
Click to Rate
46
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (1953,  PG-13)
Click to Rate
47
Lord of War (2005,  R)
Click to Rate
48
Men in Black (1997,  PG-13)
Click to Rate
49
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
Click to Rate
50
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
Click to Rate
51
Notting Hill (1999,  PG-13)
Click to Rate
52
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Click to Rate
53
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
54
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
55
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
56
Tuno negro (Black Serenade) (2001,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments