My Favorite Movies


  fb611407911's Rating My Rating
1
El Día de la bestia (The Day of the Beast) (1999,  R)
2
UHF (1989,  PG)
3
Spaceballs (1987,  PG)
4
The Adventures of Baron Munchausen (1988,  PG)
5
Batman (1989,  PG-13)
6
Paprika (2006,  R)
7
Undertaking Betty (Plots with a View) (2002,  R)
8
Brazil (1985,  R)
9
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
10
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
11
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
12
Shrek (2001,  PG)
13
The Godfather (1972,  R)
14
Transformers (2007,  PG-13)
15
The Shining (1980,  R)
16
The Transporter (2002,  PG-13)
17
Transporter 2 (2005,  PG-13)
18
Transporter 3 (2008,  PG-13)
19
The Punisher (2004,  R)
20
Punisher: War Zone (2008,  R)
21
Ghost Rider (2007,  PG-13)
22
The Departed (2006,  R)
23
Saw (2004,  R)
24
Saw II (2005,  R)
25
Saw III (2006,  R)
26
Saw IV (2007,  R)
27
Saw V (2008,  R)
28
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
29
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge (1985,  R)
30
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors (1987,  R)
31
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master (1988,  R)
32
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child (1989,  R)
33
Freddy's Dead - The Final Nightmare (1991,  R)
34
Wes Craven's New Nightmare (1994,  R)
35
Freddy vs. Jason (2003,  R)
36
Captain America (1990,  PG-13)
37
Motorama (1992,  R)
38
Popeye (1980,  PG)
39
Bill & Ted's Excellent Adventure (1989,  PG)
40
Bill & Ted's Bogus Journey (1991,  PG)
41
1984 (Nineteen Eighty-Four) (1984,  R)
42
Around the World in 80 Days (1956,  Unrated)
43
El Padrecito (1964,  Unrated)
44
Su excelencia (1966,  Unrated)
45
Pepe (1960,  Unrated)
46
El Bolero de Raquel (1957,  Unrated)
47
The Illiterate One (1961,  Unrated)
48
Ahi Esta El Detalle (1940,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments