My Favorite Movies
| fb613946197's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Breakfast at Tiffany's (1961, Unrated) |
|
| 2 |
The Big Blue (Le Grand bleu) (1988, R) |
|
| 3 |
Sweetie (1989, R) |
|
| 4 |
A Clockwork Orange (1971, R) |
|
| 5 |
The Last Supper (1996, R) |
|
| 6 |
Heavenly Creatures (1994, R) |
|
| 7 |
Paris, Texas (1984, R) |
|
| 8 |
Trainspotting (1996, R) |
|
| 9 |
The Reflecting Skin (1990, R) |
|
| 10 |
The English Patient (1996, R) |
|
| 11 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|
| 12 |
Wallace & Gromit in Three Amazing Adventures (, Unrated) |
|
| 13 |
About a Boy (2002, PG-13) |
|
| 14 |
Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle) (2005, PG) |
|
| 15 |
Noise (2004, R) |














