My Favorite Movies
| fb614181898's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
300 (2007, R) |
|
|
| 2 |
A Clockwork Orange (1971, R) |
|
|
| 3 |
A Knight's Tale (2001, PG-13) |
|
|
| 4 |
A League of Their Own (1992, PG) |
|
|
| 5 |
A Nightmare on Elm Street (1984, R) |
|
|
| 6 |
American Beauty (1999, R) |
|
|
| 7 |
American Pie 2 (2001, R) |
|
|
| 8 |
American Pie (1999, R) |
|
|
| 9 |
Armageddon (1998, PG-13) |
|
|
| 10 |
Austin Powers - International Man of Mystery (1997, PG-13) |
|
|
| 11 |
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999, PG-13) |
|
|
| 12 |
Bad Boys (1995, R) |
|
|
| 13 |
Bad Boys II (2003, R) |
|
|
| 14 |
Beauty and the Beast (1991, G) |
|
|
| 15 |
Big Momma's House (2000, PG-13) |
|
|
| 16 |
Billy Madison (1995, PG-13) |
|
|
| 17 |
Blade (1998, R) |
|
|
| 18 |
Blazing Saddles (1974, R) |
|
|
| 19 |
Blow (2001, R) |
|
|
| 20 |
Braveheart (1995, R) |
|
|
| 21 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
|
| 22 |
Caddyshack (1980, R) |
|
|
| 23 |
Casablanca (1942, Unrated) |
|
|
| 24 |
Casino (1995, R) |
|
|
| 25 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
|
| 26 |
Cast Away (2000, PG-13) |
|
|
| 27 |
Cheaper by the Dozen (2003, PG) |
|
|
| 28 |
Chicago (2002, PG-13) |
|
|
| 29 |
Chocolat (2000, PG-13) |
|
|
| 30 |
City of Angels (1998, PG-13) |
|
|
| 31 |
Click (2006, PG-13) |
|
|
| 32 |
Collateral (2004, R) |
|
|
| 33 |
Con Air (1997, R) |
|
|
| 34 |
Constantine (2005, R) |
|
|
| 35 |
Coyote Ugly (2000, PG-13) |
|
|
| 36 |
Crash (2004, R) |
|
|
| 37 |
Dazed and Confused (1993, R) |
|
|
| 38 |
Die Hard (1988, R) |
|
|
| 39 |
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995, R) |
|
|
| 40 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 41 |
Disturbia (2007, PG-13) |
|
|
| 42 |
Dogma (1999, R) |
|
|
| 43 |
Dreamgirls (2006, PG-13) |
|
|
| 44 |
Dumb and Dumber (1994, PG-13) |
|
|
| 45 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
|
| 46 |
Elf (2003, PG) |
|
|
| 47 |
Elizabethtown (2005, PG-13) |
|
|
| 48 |
Equilibrium (2002, R) |
|
|
| 49 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
|
| 50 |
Four Brothers (2005, R) |
|
|
| 51 |
Ghost (1990, PG-13) |
|
|
| 52 |
Ghost Rider (2007, PG-13) |
|
|
| 53 |
Gladiator (2000, R) |
|
|
| 54 |
Gone With the Wind (1939, G) |
|
|
| 55 |
Gone in 60 Seconds (2000, PG-13) |
|
|
| 56 |
Good Will Hunting (1997, R) |
|
|
| 57 |
GoodFellas (1990, R) |
|
|
| 58 |
Grease (1978, PG) |
|
|
| 59 |
Half Baked (1997, R) |
|
|
| 60 |
Halloween (1978, R) |
|
|
| 61 |
Happy Gilmore |


