My Favorite Movies


  fb614681453's Rating My Rating
1
Out of Africa (1985,  PG)
2
Love Actually (2003,  R)
3
Saw (2004,  R)
4
Saw II (2005,  R)
5
Saw III (2006,  R)
6
Sagan (2008,  Unrated)
7
The Swimming Pool (La Piscine) (,  Unrated)
8
Lolita (1998,  R)
9
The Virgin Suicides (2000,  R)
10
American Beauty (1999,  R)
11
Hable con Ella (Talk to Her) (2002,  R)
12
Philadelphia (1993,  PG-13)
13
Big Fish (2003,  PG-13)
14
Fight Club (1999,  R)
15
Forrest Gump (1994,  PG-13)
16
Gladiator (2000,  R)
17
Grease (1978,  PG)
18
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
19
Shrek (2001,  PG)
20
The Godfather (1972,  R)
21
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
22
The Matrix (1999,  R)
23
The Notebook (2004,  PG-13)
24
8 Women (8 Femmes) (2002,  R)
25
La Science des Rêves (The Science of Sleep) (2006,  R)
26
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
27
Cliente (Client)(A French Gigolo) (2008,  Unrated)
28
The Flower of Evil (2003,  R)
29
Une liaison pornographique, (A Pornographic Affair) (,  R)
30
Le Prix a payer (2007,  Unrated)
31
Absolument Fabuleux (Absolutely Fabulous) (2001,  Unrated)
32
Mon fils à moi (2006,  Unrated)
33
L' Un Reste, l'Autre Part (One Stays, the Other Leaves) (2005,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments