My Favorite Movies


  fb615004793's Rating My Rating
1
Battle Royale (Batoru Rowaiaru) (2001,  Unrated)
Battle Royale (Batoru Rowaiaru)
do not wanna be there
2
Hero (2004,  PG-13)
3
Dogma (1999,  R)
4
Lions for Lambs (2007,  R)
5
Norbit (2007,  PG-13)
6
Paradise Now (2005,  PG-13)
7
Superbad (2007,  R)
8
Swing Girls (2004,  Unrated)
9
Tenacious D in: The Pick of Destiny (2006,  R)
10
Eurotrip (2003,  R)
11
Tropic Thunder (2008,  R)
12
The 40 Year Old Virgin (2005,  R)
13
Once (2007,  R)
Once
for musician only
14
Kids (1995,  NC-17)
15
Loveless in Los Angeles (2006,  Unrated)
16
National Lampoon's Going the Distance (2005,  R)
17
Sex Drive (2008,  R)
18
Walk Hard: The Dewey Cox Story (2007,  R)
19
Dixie Chicks: Shut Up and Sing (2006,  R)
20
When Do We Eat? (2006,  R)
21
Cidade de Deus, (City of God) (2003,  R)
22
Something's Gotta Give (2003,  PG-13)
23
Bowling for Columbine (2002,  R)
24
Fahrenheit 9/11 (2004,  R)
25
Sicko (2007,  PG-13)
26
Only Human (2006,  R)
27
Accepted (2006,  PG-13)
28
Arranged (2007,  Unrated)
29
Kingdom of Heaven (2005,  R)
30
The Darwin Awards (2006,  R)
31
Saekjeuk shigong (Sex Is Zero) (2002,  Unrated)
32
Eorin shinbu (My Little Bride) (2004,  Unrated)
33
Naesarang ssagaji (100 Days with Mr. Arrogant)(Slave Love) (2004,  Unrated)
34
The Message (1976,  PG)
The Message
For all human to see
35
You Don't Mess with the Zohan (2008,  PG-13)
You Don't Mess with the Zohan
a hope for Peace in palestine n israel
36
School of Rock (2003,  PG-13)
School of Rock
For those who want to rock "I salute you"
37
Knocked Up (2007,  R)
38
Serendipity (2001,  PG-13)
39
Kurtlar vadisi - Irak (Valley of the Wolves: Iraq) (2006,  Unrated)
Kurtlar vadisi - Irak (Valley of the Wolves: Iraq)
Good Pray Message scene from The Imam
40
Dan in Real Life (2007,  PG-13)
41
The New Guy (2002,  PG-13)
42
Notting Hill (1999,  PG-13)
43
The Painted Veil (2006,  PG-13)
44
Galaxy Quest (1999,  PG)
45
What Women Want (2001,  PG-13)
46
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
47
Clerks II (2006,  R)
48
Zeitgeist: The Movie (2007,  Unrated)
49
Into the Wild (2007,  R)
50
Closer (2004,  R)
51
Baran (2002,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments