My Favorite Movies
| fb615925424's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Taxi Driver (1976, R) |
|
| 2 |
GoodFellas (1990, R) |
|
| 3 |
Donnie Brasco (1997, R) |
|
| 4 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 5 |
Independence Day (1996, PG-13) |
|
| 6 |
Liar Liar (1997, PG-13) |
|
| 7 |
Twins (1988, PG) |
|
| 8 |
Meet the Parents (2000, PG-13) |
|
| 9 |
Senseless (1998, R) |
|
| 10 |
Scary Movie (2000, R) |
|
| 11 |
Once Upon a Time in America (1984, R) |
|
| 12 |
The Untouchables (1987, R) |
|
| 13 |
Kingdom of Heaven (2005, R) |
|
| 14 |
Troy (2004, R) |
|
| 15 |
Aliens (1986, R) |
|
| 16 |
Predator (1987, R) |
|
| 17 |
Wrong Turn (2003, R) |
|
| 18 |
Silent Hill (2006, R) |
|
| 19 |
Perfume: The Story of a Murderer (2006, R) |
|
| 20 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 21 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 22 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 23 |
Old School (2003, R) |
|
| 24 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004, PG-13) |
|
| 25 |
Black Hawk Down (2001, R) |
|
| 26 |
The Butterfly Effect (2004, R) |
|
| 27 |
Heat (1995, R) |
|
| 28 |
Dan in Real Life (2007, PG-13) |
|
| 29 |
Scarface (1983, R) |
|
| 30 |
American Pie (1999, R) |
|
| 31 |
American Pie 2 (2001, R) |
|
| 32 |
American Wedding (2003, R) |
|
| 33 |
Jeepers Creepers (2001, R) |
|
| 34 |
X-Men Origins - Wolverine (2009, PG-13) |
|
| 35 |
Jennifer's Body (2009, R) |
|
| 36 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
| 37 |
Ocean's Twelve (2004, PG-13) |
|
| 38 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 39 |
King Kong (2005, PG-13) |
|
| 40 |
The Mask (1994, PG-13) |
|
| 41 |
How to Lose Friends & Alienate People (2008, R) |
|
| 42 |
Analyze This (1999, R) |
|
| 43 |
Analyze That (2002, R) |
|
| 44 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
| 45 |
Collateral (2004, R) |
|
| 46 |
The Texas Chainsaw Massacre (2003, R) |
|
| 47 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
| 48 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
| 49 |
The Invention of Lying (2009, PG-13) |
|
| 50 |
Facing Ali (2009, R) |


















































