My Favorite Movies
| fb616191770's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Big Lebowski (1998, R) |
|
| 2 |
Fargo (1996, R) |
|
| 3 |
Mystery, Alaska (1999, R) |
|
| 4 |
Cutaway (2000, R) |
|
| 5 |
The Bourne Ultimatum (2007, PG-13) |
|
| 6 |
GoodFellas (1990, R) |
|
| 7 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
| 8 |
Candyman (1992, R) |
|
| 9 |
Top Gun (1986, PG) |
|
| 10 |
Die Hard (1988, R) |
|
| 11 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 12 |
Home Alone (1990, PG) |
|
| 13 |
The Naked Gun 33 1/3: the Final Insult (1994, PG-13) |
|
| 14 |
Indiana Jones and the Last Crusade (1989, PG-13) |
|
| 15 |
Who Framed Roger Rabbit (1988, PG) |
|
| 16 |
Salt Water Moose (2003, G) |
|
| 17 |
Face/Off (1997, R) |
|
| 18 |
Slap Shot (1977, R) |
|
| 19 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
| 20 |
Turner and Hooch (1989, PG) |
|
| 21 |
Private Parts (1997, R) |
|
| 22 |
Only the Lonely (1991, PG-13) |





















