My Favorite Movies


  fb616305566's Rating My Rating
1
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker) (2006,  PG)
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker)
This Movie was the best... its action packed with goodies..
2
Hoot (2006,  PG)
Hoot
Really Good.. The book is good too..
3
High School Musical (2006,  Unrated)
4
Bridge to Terabithia (2007,  PG)
5
Tom Brown's School Days (1940,  Unrated)
6
Home Alone (1990,  PG)
7
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
A Must See Movie.. Really Good..
8
Hairspray (2007,  PG)
Hairspray
Best Movie ever made.. Loves the songs!
9
Into the Wild (2007,  R)
10
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006,  R)
11
Rent (2005,  PG-13)
12
Babel (2006,  R)
13
Big Fish (2003,  PG-13)
14
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
so good
15
Dreamgirls (2006,  PG-13)
16
Elizabethtown (2005,  PG-13)
17
Eragon (2006,  PG)
18
Fantastic Four (2005,  PG-13)
19
Finding Nemo (2003,  G)
Finding Nemo
like it
20
Finding Neverland (2004,  PG)
21
Freaky Friday (2003,  PG)
22
Grease (1978,  PG)
23
Happy Feet (2006,  PG)
24
Honey (2003,  PG-13)
25
Ice Age (2002,  PG)
26
Jurassic Park (1993,  PG-13)
27
Little Miss Sunshine (2006,  R)
28
Madagascar (2005,  PG)
29
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls
so good
30
Million Dollar Baby (2004,  PG-13)
31
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
32
Night at the Museum (2006,  PG)
33
High School Musical 2 (2007,  G)
34
Half Nelson (2006,  R)
35
Flicka (2006,  PG)
36
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments