My Favorite Movies
| fb616626569's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Hable con Ella (Talk to Her) (2002, R) |
|
| 2 |
Blue Velvet (1986, R) |
|
| 3 |
Mulholland Drive (2001, R) |
|
| 4 |
Shortbus (2006, Unrated) |
|
| 5 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 6 |
Volver (2006, R) |
|
| 7 |
Ultimo Tango a Parigi (Last Tango in Paris) (1972, NC-17) |
|
| 8 |
Natural Born Killers (1994, NC-17) |
|
| 9 |
Dancer in the Dark (2000, R) |
|
| 10 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|
| 11 |
Inland Empire (2006, R) |
|
| 12 |
Anatomy of Hell (2004, Unrated) |
|
| 13 |
A Clockwork Orange (1971, R) |













