My Favorite Movies
| fb617160569's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Samurai Champloo (, Unrated) |
|
| 2 |
The Wiz (1978, G) |
|
| 3 |
West Side Story (1961, Unrated) |
|
| 4 |
Romeo + Juliet (1996, PG-13) |
|
| 5 |
Ju Dou (1990, PG-13) |
|
| 6 |
Guys and Dolls (1955, Unrated) |
|
| 7 |
The Sound of Music (1965, G) |
|
| 8 |
Rent (2005, PG-13) |
|
| 9 |
The Namesake (2006, PG-13) |
|
| 10 |
No Regrets (2004, Unrated) |
|
| 11 |
Paris Is Burning (1990, R) |
|
| 12 |
Slumdog Millionaire (2008, R) |












