Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb617777671's Rating My Rating
1
Chocolat (2000,  PG-13)
2
Aimee and Jaguar (2000,  Unrated)
3
Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood (2002,  PG-13)
4
The Man with Rain in His Shoes (Twice Upon a Yesterday) (If Only...) (1998,  R)
5
Playing by Heart (1998,  R)
6
Underworld (2003,  R)
7
Hair (1979,  PG)
8
The Parole Officer (2001,  R)
9
Three Colors: Blue (Trois couleurs: Bleu) (1993,  R)
10
Aberdeen (2001,  Unrated)
11
The Barbarian Invasions (Les Invasions barbares) (2003,  R)
12
Le Train (The Train) (The Last Train) (1973,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments