Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb617807091's Rating My Rating
1
La Sconosciuta, (The Unknown), (The Other Woman) (2008,  R)
2
Curral de Mulheres (Amazon Jail) (1982,  Unrated)
3
Not Easily Broken (2009,  PG-13)
4
Teen-Age Crime Wave (Jail Bait) (1955,  Unrated)
5
Mean Girls (2004,  PG-13)
6
Old School (2003,  R)
7
Pulp Fiction (1994,  R)
8
Sin City (2005,  R)
9
The Departed (2006,  R)
10
The Godfather (1972,  R)
11
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
12
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
13
The Notebook (2004,  PG-13)
14
The Shawshank Redemption (1994,  R)
15
A Walk to Remember (2002,  PG)
16
300 (2007,  R)
17
The Longest Yard (2005,  PG-13)
18
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
19
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
20
About a Boy (2002,  PG-13)
21
Angels & Demons (2009,  PG-13)
22
He's Just Not That Into You (2009,  PG-13)
23
Push (2009,  PG-13)
24
Defiance (2009,  R)
25
Sleep Dealer (2009,  PG-13)
26
Seven Pounds (2008,  PG-13)
27
Echelon Conspiracy (2009,  PG-13)
28
The Unborn (2009,  PG-13)
29
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
30
Antwone Fisher (2002,  PG-13)
31
Bend It Like Beckham (2003,  PG-13)
32
I Spit on Your Grave (Day of the Woman) (1978,  R)
33
Double Jeopardy (1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments