My Favorite Movies


  fb618232830's Rating My Rating
1
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
2
Wayne's World (1992,  PG-13)
3
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
4
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
5
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
6
Rocky (1976,  PG)
7
Rocky II (1979,  PG)
8
Rocky III (1982,  PG)
9
Rocky IV (1985,  PG)
10
Braveheart (1995,  R)
11
Rudy (1993,  PG)
12
Volver (2006,  R)
13
Blow (2001,  R)
14
Caddyshack (1980,  R)
15
My Big Fat Greek Wedding (2002,  PG)
16
Rush Hour (1998,  PG-13)
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
20
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
21
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
22
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
23
The Crow (1994,  R)
24
The Waterboy (1998,  PG-13)
25
Top Gun (1986,  PG)
26
War of the Worlds (2005,  PG-13)
27
Nora Prentiss (1947,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments