My Favorite Movies
| fb619728386's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Lost In Translation (2003, R) |
|
| 2 |
Das Leben der Anderen (The Lives of Others) (2006, R) |
|
| 3 |
Karamazovi (The Karamazovs) (The Karamazov Brothers) (2008, Unrated) |
|
| 4 |
Hable con Ella (Talk to Her) (2002, R) |
|
| 5 |
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006, R) |
|
| 6 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
| 7 |
The Sea Inside (Mar Adentro) (The Sea Within) (2004, PG-13) |
|
| 8 |
The Lovers of the Arctic Circle (Los Amantes del Círculo Polar) (The Lovers from the North Pole) (1998, R) |
|
| 9 |
Breaking the Waves (1996, R) |
|
| 10 |
Dogville (2003, R) |
|
| 11 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
| 12 |
A Blonde in Love (Lasky jedne plavovlasky) (1966, Unrated) |












