fb620652435's Rating
My Rating
1
2
3
4
5
6
7
8
9
The lovely Bridgette Wilson... Nice chin - like Rose Hayati ex-UUM.
10
11
12
13
14
Click
(2006, PG-13)
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Excellent! One of the best comedies of the year! If you like this you gotta watch Shaun of The Dead next.
33
34
Hitch
(2005, PG-13)
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
Based on a true story.
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
Norbit
(2007, PG-13)
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
Rudy
(1993, PG)
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
The best episode...
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
My favourite movie! Milla Jovovich IS the Supreme Being.
110
One of the most annoying ringtones in the world.
111
112
113
114
One of the most memorable part of this movie is where Michael Corleone's new nubile young wife gets blown up in a car explosion meant for him.
115
116
117
Rachel McAdams is a hottie and a nottie!
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
Sweet mushy chick-flick. Good for a drizzling Saturday morning.
130
131
132
Loved it!
133
134
135
136
137
138
139
140
141
Troy
(2004, R)
142
143
144
145
146
147
Schwing! Great soundtrack.
148
149
150
151
152
The original, not the crap starring Johnny Depp as a fag.
153
154
155
156
157
158
159
160
Taxi
(1998, Unrated)
161
Taxi 3
(2003, Unrated)
162
Taxi 2
(2000, Unrated)
163
Taxi 4
(2007, Unrated)
164
165
9 songs
(2004, Unrated)
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
Terrifying! After all the pretend ghosts and monsters, there are REAL zombies in this movie. Chilling!
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
This is one of the best and funniest movies I have seen all year! Happy Singh, Lucky Singh and all the Singhs combine to deliver a winning performance in this believable romantic comedy. The soundtrack is infectious! Singh is Kinng!
212
213
Holes
(2003, PG)
214
215
216
217
218
219
220