My Favorite Movies


  fb620766730's Rating My Rating
1
Death Wish V: The Face of Death (1993,  R)
2
La Mort en direct (Death Watch) (Death in Full View) (1980,  PG)
3
Bloodbath at the House of Death (1985,  Unrated)
Bloodbath at the House of Death
It was a great party, e will have to do it again next year!
4
Umezu Kazuo: Kyôfu gekijô - Death make (Kazuo Umezu's Horror Theater: Death Make) (2005,  Unrated)
5
Death Valley:Revenge of Bloody Bill (2004,  R)
6
Is There Sex After Death? (Is There Love After Death) (1971,  Unrated)
7
Death Curse of Tartu (Curse of Death) (1966,  Unrated)
8
Death Proof (Grindhouse Presents) (2007,  R)
9
Death of a President (2006,  R)
10
The Death of Mr. Lazarescu (Moartea domnului Lazarescu) (2006,  R)
11
18 Fingers of Death (2006,  Unrated)
18 Fingers of Death
It's not True I only have 10 fingers!
12
Workingman's Death (2006,  Unrated)
13
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) (,  Unrated)
14
Pusher III: I Am The Angel of Death (2005,  Unrated)
15
Death Trance (2005,  R)
16
Wisconsin Death Trip (1999,  Unrated)
17
Brotherhood of Death (1976,  Unrated)
18
Death Line (,  Unrated)
19
A Walk with Love and Death (1969,  Unrated)
20
The Masque of the Red Death (1964,  R)
The Masque of the Red Death
This fil ... Brilliant! classic!
21
Death of a Cyclist (Muerte de un ciclista) (1958,  Unrated)
22
Death in the Garden (La Mort en ce jardin) (1956,  Unrated)
23
El Río y la muerte (The River and Death) (1955,  Unrated)
24
Life After Death (2007,  Unrated)
25
A Year in the Death of Jack Richards (2006,  PG)
26
Frisbee: The Life and Death of a Hippie Preacher (2005,  Unrated)
Frisbee: The Life and Death of a Hippie Preacher
I come into it near the end
27
Death Tunnel (2005,  R)
28
Lady in the Death House (1944,  Unrated)
29
Death in El Valle (2009,  Unrated)
30
Death by Engagement (2005,  Unrated)
31
Camp Death (,  Unrated)
32
Murder by Death (1976,  PG)
33
Death on the Nile (1978,  PG)
Death on the Nile
It was a working holiday
34
Death Hunt (1981,  R)
35
I Love You to Death (1990,  R)
36
Love and Death (1975,  PG)
37
Marked for Death (1990,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments