My Favorite Movies
| fb620778626's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Take the Money and Run (1969, PG) |
|
| 2 |
The Blues Brothers (1980, R) |
|
| 3 |
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964, PG) |
|
| 4 |
A Shot in the Dark (1964, PG) |
|
| 5 |
The Party (1968, PG) |
|
| 6 |
A Night at the Opera (1935, Unrated) |
|
| 7 |
Zelig (1983, PG) |
|
| 8 |
America, America (The Anatolian Smile) (1963, Unrated) |
|
| 9 |
Annie Hall (1977, PG) |
|
| 10 |
This Is Spinal Tap (1984, R) |









