My Favorite Movies


  fb620865039's Rating My Rating
1
Transformers (2007,  PG-13)
2
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
3
There's Something About Mary (1998,  R)
4
Night at the Museum (2006,  PG)
5
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
6
Tropic Thunder (2008,  R)
7
Meet the Parents (2000,  PG-13)
8
Zoolander (2001,  PG-13)
9
Along Came Polly (2004,  PG-13)
10
Starsky & Hutch (2004,  PG-13)
11
The Cable Guy (1996,  PG-13)
12
The Heartbreak Kid (2007,  R)
13
The Royal Tenenbaums (2001,  R)
14
Tenacious D in: The Pick of Destiny (2006,  R)
15
Mystery Men (1999,  PG-13)
16
Reality Bites (1993,  PG-13)
17
Duplex (Our House) (2003,  PG-13)
18
Envy (2004,  PG-13)
19
Keeping the Faith (2000,  PG-13)
20
Empire of the Sun (1987,  PG)
21
Heavyweights (Heavy Weights) (1995,  PG)
22
Your Friends & Neighbors (1998,  R)
23
Next of Kin (1989,  R)
24
Hot Pursuit (1987,  PG-13)
25
Flirting With Disaster (1996,  R)
26
Nobody Knows Anything (2003,  R)
27
Night at the Museum 2: Battle of the Smithsonian (2009,  PG)
28
Little Fockers (2010,  Unrated)
29
Derek Zoolander University (1997,  Unrated)
30
Prehistoric Planet: The Complete Dino Dynasty (2002,  Unrated)
31
Working Trash (1990,  Unrated)
32
Stag (1997,  R)
33
The Ritz (1976,  R)
34
The Trial of the Chicago 7 (2010,  Unrated)
35
Working Tra$h (1990,  Unrated)
36
Danny Roane: First Time Director (2006,  R)
37
The Work of Director Mark Romanek (2005,  Unrated)
38
Derek Zoolander: Male Model (1996,  Unrated)
39
Comedy Central Roast of William Shatner (2006,  Unrated)
40
Fresh Horses (1988,  PG-13)
41
Black and White (2002,  R)
42
If Lucy Fell (1996,  R)
43
Permanent Midnight (1998,  R)
44
Robbie the Reindeer in Hooves of Fire and the Legend of the Lost Tribe (2002,  Unrated)
45
Stella (1990,  PG-13)
46
The Independent (2001,  R)
47
Zero Effect (1997,  R)
48
Pauly Shore is Dead (2003,  R)
49
Rocky III (1982,  PG)
50
Rocky II (1979,  PG)
51
Rocky IV (1985,  PG)
52
Demolition Man (1993,  R)
53
Tango & Cash (1989,  R)
54
The Specialist (1994,  R)
55
Oscar (1991,  PG)
56
Stop! or My Mom Will Shoot (1992,  PG-13)
57
Sudden Death (1995,  R)
58
Knock Off (1998,  R)
59
Black Eagle (1988,  R)
60
Desert Heat (Inferno) (1999,  R)
61
Tears of the Sun (2003,  R)
62
Shoot 'Em Up (2007,  R)
63
Le Pacte des loups (Brotherhood of the Wolf) (2001,  R)
64
Irreversible (2002,  Unrated)
65
Malena (2000,  R)
66
She Hate Me (2004,  R)
67
L' Appartement (The Apartment) (1996,  R)
68
Combien tu m'aimes? (How Much Do You Love Me?) (2007,  Unrated)
69
Napoleon and Me (N Io e Napoleone) (2006,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments