My Favorite Movies


  fb622687639's Rating My Rating
1
Stranger Than Fiction (2006,  PG-13)
Stranger Than Fiction
I love this movie, it is so well done with great acting. Will Ferrel is a nice person in this without being stupid.
Rent this or ask me to let you barrow it.
2
300 (2007,  R)
3
Cloverfield (2008,  PG-13)
Cloverfield
AMAZING, SCARY, AWESOME, SEE IT, LIVE IT, POOP YOUR PANTS AWESOME!
4
No Country for Old Men (2007,  R)
No Country for Old Men
Really good, but really dark.
5
O Brother, Where Art Thou? (2000,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
7
There Will Be Blood (2007,  R)
There Will Be Blood
Really Good, it makes you think.
this shows how sin can change anyone.
8
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain)
This is an amazing movie, i love it so much!
9
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
10
Fiddler on the Roof (1971,  G)
11
Singin' in the Rain (1952,  G)
Singin' in the Rain
my favorite older movie!
12
Little Miss Sunshine (2006,  R)
Little Miss Sunshine
I love this kind of movie, its sad, dark, but also funny and sweet.
13
The Village (2004,  PG-13)
The Village
MY favorite movie ever!
14
Cybermutt (2002,  PG)
15
Aladdin (1992,  Unrated)
16
The Darjeeling Limited (2007,  R)
The Darjeeling Limited
Amazing, i love this Film.
17
Juno (2007,  PG-13)
18
Dan in Real Life (2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments