My Favorite Movies
| fb622804293's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
From Dusk Till Dawn (1996, R) |
|
| 2 |
Subway (1985, R) |
|
| 3 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 4 |
Ed Wood (1994, R) |
|
| 5 |
Léon (The Professional) (1994, R) |
|
| 6 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
| 7 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 8 |
Highlander (1986, R) |
|
| 9 |
Rocky (1976, PG) |
|
| 10 |
Sex and the City (2008, R) |
|
| 11 |
Beowulf (1999, R) |
|
| 12 |
Janis et John (Janis and John) (2003, Unrated) |
|
| 13 |
All Dogs Go To Heaven (1989, G) |
|
| 14 |
Filles perdues, cheveux gras (Hypnotized & Hysterical) (2002, Unrated) |














