My Favorite Movies
| fb622880959's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007, R) |
|
| 2 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 3 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 4 |
Benny & Joon (1993, PG) |
|
| 5 |
Gidget (1959, Unrated) |
|
| 6 |
The Women (1939, Unrated) |
|
| 7 |
Doctor, You've Got to Be Kidding! (1967, Unrated) |
|
| 8 |
Arsenic and Old Lace (1944, Unrated) |
|
| 9 |
Tim Burton's Corpse Bride (2005, PG) |
|
| 10 |
Sleepy Hollow (1999, R) |
|
| 11 |
Follow That Dream (1962, Unrated) |
|
| 12 |
G.I. Blues (1960, PG) |
|
| 13 |
Blue Hawaii (1961, PG) |
|
| 14 |
Love Me Tender (1956, Unrated) |













