My Favorite Movies
| fb625204190's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Human Traffic (2000, R) |
|
| 2 |
Go (1999, R) |
|
| 3 |
The Rules of Attraction (2002, R) |
|
| 4 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 5 |
The Godfather, Part II (1974, R) |
|
| 6 |
The Godfather, Part III (1990, R) |
|
| 7 |
Gia (1997, R) |
|
| 8 |
Paris Je T'aime (2007, R) |
|
| 9 |
Underworld (2003, R) |
|
| 10 |
Trainspotting (1996, R) |
|
| 11 |
High Fidelity (2000, R) |
|
| 12 |
Bound (1996, R) |
|
| 13 |
Death Proof (Grindhouse Presents) (2007, R) |
|
| 14 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 15 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
| 16 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 17 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
| 18 |
Sin City (2005, R) |
|
| 19 |
Sin City 2 (2011, Unrated) |
|
| 20 |
Sin City 3 (, Unrated) |
|
| 21 |
The Hours (2002, PG-13) |
|
| 22 |
Lords of Dogtown (2005, PG-13) |
|
| 23 |
Prey for Rock & Roll (2003, R) |
|
| 24 |
The Endless Summer (1966, Unrated) |
|
| 25 |
The Endless Summer 2 - The Journey Continues (1994, PG) |
|
| 26 |
Midnight in the Garden of Good and Evil (1997, R) |
|
| 27 |
The Salton Sea (2002, R) |
|
| 28 |
Next Summer (1985, Unrated) |
|
| 29 |
Brokeback Mountain (2005, R) |




























