Flixster
Movies on Demand
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
My DVDs
by
Daniel
My Movie list
by
Marco
movies i've watched with Stephen
by
hande
Top 10 of 2004
by
Mike
my movies
by
yahaira
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Private
fb626192515's Rating
My Rating
1
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind
(2004, R)
2
La Science des Rêves (The Science of Sleep)
(2005, R)
3
Pan's Labyrinth (El Laberinto del Fauno)
(2006, R)
4
There Will Be Blood
(2007, R)
5
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain)
(2001, R)
6
Monty Python's And Now for Something Completely Different
(1971, PG)
7
The Rescuers Down Under
(1990, G)
8
Monty Python's The Meaning of Life
(1983, R)
9
Memento
(2000, R)
10
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu)
(2004, PG-13)
11
Waltz with Bashir
(2008, R)
12
Monty Python and the Holy Grail
(1975, PG)
13
The Fountain
(2006, PG-13)
14
Atonement
(2007, R)
15
Finding Neverland
(2004, PG)
16
Fight Club
(1999, R)
17
Hero
(2002, PG-13)
18
Stardust
(2007, PG-13)
19
The Princess Bride
(1987, PG)
20
Magnolia
(1999, R)
21
The Sea Inside (Mar Adentro) (The Sea Within)
(2004, PG-13)
22
The Lion King
(1994, G)
23
South Park: Bigger, Longer and Uncut
(1999, R)
24
The Lord of the Rings - The Two Towers
(2002, PG-13)
25
The Matrix
(1999, R)
26
Children of Men
(2006, R)
27
The Pianist
(2002, R)
28
Charlie and the Chocolate Factory
(2005, PG)
29
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
(2007, PG-13)
30
Kill Bill: Volume 1
(2003, R)
31
A Very Long Engagement
(2004, R)
32
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
(1998, R)
33
The Departed
(2006, R)
34
The Godfather
(1972, R)
35
The Motorcycle Diaries (Diarios de Motocicleta)
(2004, R)
36
The Illusionist
(2006, PG-13)
37
Kill Bill, Volume 2
(2004, R)
38
The Little Mermaid
(1989, G)
39
The Prestige
(2006, PG-13)
40
Vanilla Sky
(2001, R)
41
No Country for Old Men
(2007, R)
42
United 93
(2006, R)
43
Outsourced
(2006, PG-13)
44
The Usual Suspects
(1995, R)
45
Allegro Non Troppo
(1977, PG)
46
Chicago
(2002, PG-13)
47
A Knight's Tale
(2001, PG-13)
48
Master and Commander - The Far Side of the World
(2003, PG-13)
49
The Green Mile
(1999, R)
50
The Simpsons Movie
(2007, PG-13)
51
American Gangster
(2007, R)
52
Meduzot (Jellyfish)
(2008, Unrated)
53
Kung Fu Panda
(2008, PG)
54
WALL-E
(2008, G)
55
The Constant Gardener
(2005, R)
56
U-571
(2000, PG-13)
57
Dangerous Dance
(2007, Unrated)
58
Horton Hears a Who!
(2008, G)
59
Hable con Ella (Talk to Her)
(2002, R)