Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb626761292's Rating My Rating
1
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
3
American Pie 2 (2001,  R)
4
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
5
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
6
Blood Diamond (2006,  R)
7
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
8
Cars (2006,  G)
9
Catch Me If You Can (2002,  PG-13)
10
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
11
Drumline (2002,  PG-13)
12
Eurotrip (2003,  R)
13
Fantastic Four (2005,  PG-13)
14
Finding Nemo (2003,  G)
15
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
16
Grease (1978,  PG)
17
Happy Feet (2006,  PG)
18
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
19
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
20
Home Alone (1990,  PG)
21
I, Robot (2004,  PG-13)
22
Independence Day (1996,  PG-13)
23
Liar Liar (1997,  PG-13)
24
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
25
Meet the Parents (2000,  PG-13)
26
Men in Black (1997,  PG-13)
27
Minority Report (2002,  PG-13)
28
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
29
Road Trip (2000,  R)
30
Rocky IV (1985,  PG)
31
Scary Movie (2000,  R)
32
Scary Movie 2 (2001,  R)
33
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
34
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
35
Spider-Man (2002,  PG-13)
36
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
37
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
38
The Illusionist (2006,  PG-13)
39
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
40
The Matrix (1999,  R)
41
The Matrix Reloaded (2003,  R)
42
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
43
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
44
There's Something About Mary (1998,  R)
45
Toy Story (1995,  G)
46
We Were Soldiers (2002,  R)
47
When Harry Met Sally (1989,  R)
48
X-Men (2000,  PG-13)
49
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
50
X2 (2003,  PG-13)
51
XXX (2002,  PG-13)
52
The Departed (2006,  R)
53
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
54
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
55
The Lion King (1994,  G)
56
Titanic (1997,  PG-13)
57
Transformers (2007,  PG-13)
58
Troy (2004,  R)
59
War of the Worlds (2005,  PG-13)
60
The Parent Trap (1998,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments