Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb629610689's Rating My Rating
1
Waitress (2007,  PG-13)
2
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
3
Almost Famous (2000,  R)
4
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004,  PG-13)
5
Because I Said So (2007,  PG-13)
6
Breakfast at Tiffany's (1961,  Unrated)
7
Cool Runnings (1993,  PG)
8
Dreamgirls (2006,  PG-13)
9
Elizabethtown (2005,  PG-13)
10
Finding Neverland (2004,  PG)
11
Forrest Gump (1994,  PG-13)
12
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
13
Little Miss Sunshine (2006,  R)
14
Legally Blonde (2001,  PG-13)
15
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
16
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
great
17
Rent (2005,  PG-13)
18
Robin Hood - Men in Tights (1993,  PG-13)
19
Rudy (1993,  PG)
20
Steel Magnolias (1989,  PG)
21
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
22
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
23
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
24
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
25
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
Loved it
26
The Lord of the Rings (1978,  PG)
27
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
28
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Return of the King
Fabulous
29
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
30
The Notebook (2004,  PG-13)
The Notebook
good
31
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
32
The Sound of Music (1965,  G)
33
The Wizard of Oz (1939,  G)
34
You've Got Mail (1998,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments