My Favorite Movies
| fb630373453's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Hunt for Red October (1990, PG) |
|
| 2 |
Hart's War (2002, R) |
|
| 3 |
The Grey Zone (2002, R) |
|
| 4 |
Control (2007, R) |
|
| 5 |
Flags of Our Fathers (2006, R) |
|
| 6 |
Thirteen Days (2000, PG-13) |
|
| 7 |
National Treasure (2004, PG) |
|
| 8 |
Office Space (1999, R) |
|
| 9 |
Superbad (2007, R) |
|
| 10 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
| 11 |
Apollo 13 (1995, PG) |
|
| 12 |
The Great Raid (2005, R) |
|
| 13 |
Windtalkers (2002, R) |
|
| 14 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
| 15 |
Children of Men (2006, R) |
|
| 16 |
The Sixth Sense (1999, PG-13) |
|
| 17 |
Kingdom of Heaven (2005, R) |
|
| 18 |
Full Metal Jacket (1987, R) |
|
| 19 |
Black Hawk Down (2001, R) |
|
| 20 |
The Da Vinci Code (2006, PG-13) |
|
| 21 |
The Bourne Identity (2002, PG-13) |
|
| 22 |
American History X (1998, R) |
|
| 23 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
| 24 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
| 25 |
Remember the Titans (2000, PG) |

























