My Favorite Movies


  fb632708480's Rating My Rating
1
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
Click to Rate
2
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
3
Because I Said So (2007,  PG-13)
Click to Rate
4
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
Click to Rate
5
Click (2006,  PG-13)
Click to Rate
6
Freaky Friday (2003,  PG)
Click to Rate
7
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
8
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
9
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
11
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
12
High School Musical (2006,  Unrated)
Click to Rate
13
Monster-in-Law (2005,  PG-13)
Click to Rate
14
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
Click to Rate
15
She's the Man (2006,  PG-13)
Click to Rate
16
Spider-Man (2002,  PG-13)
Click to Rate
17
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Click to Rate
18
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
Click to Rate
19
Raise Your Voice (2004,  PG)
Click to Rate
20
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
Click to Rate
21
The Princess Diaries (2001,  G)
Click to Rate
22
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2000,  G)
Click to Rate
23
What a Girl Wants (2003,  PG)
Click to Rate
24
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
Click to Rate
25
X-Men (2000,  PG-13)
Click to Rate
26
X2 (2003,  PG-13)
Click to Rate
27
Transformers (2007,  PG-13)
Click to Rate
28
Top Gun (1986,  PG)
Click to Rate
29
Uptown Girls (2003,  PG-13)
Click to Rate
30
Ella Enchanted (2004,  PG)
Click to Rate
31
The Perfect Man (2005,  PG)
Click to Rate
32
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
33
Yours, Mine & Ours (2005,  PG)
Click to Rate
34
Step Up (2006,  PG-13)
Click to Rate
35
Maid in Manhattan (2002,  PG-13)
Click to Rate
36
Herbie: Fully Loaded (2005,  G)
Click to Rate
37
Material Girls (2006,  PG)
Click to Rate
38
Just My Luck (2006,  PG-13)
Click to Rate
39
Confessions of a Teenage Drama Queen (2004,  PG)
Click to Rate
40
The Lizzie McGuire Movie (2003,  PG)
Click to Rate
41
New York Minute (2004,  PG)
Click to Rate
42
Get A Clue (2002,  G)
Click to Rate
43
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (1953,  PG-13)
Click to Rate
44
Nancy Drew (2007,  PG)
Click to Rate
45
Legally Blonde (2001,  PG-13)
Click to Rate
46
Jump In! (2007,  Unrated)
Click to Rate
47
High School Musical 2 (2007,  Unrated)
Click to Rate
48
Hairspray (2007) (2007,  PG)
Click to Rate
49
Ice Princess (2005,  G)
Click to Rate
50
The Nanny Diaries (2007,  PG-13)
Click to Rate
51
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
Click to Rate
52
Sydney White (2007,  PG-13)
Click to Rate
53
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
Click to Rate
54
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Click to Rate
55
Bring It On Again (2003,  PG-13)
Click to Rate
56
Bring It On: In It to Win It (2007,  PG-13)
Click to Rate
57
Sleepover (2004,  PG)
Click to Rate
58
Enchanted (2007,  PG)
Click to Rate
59
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)