My Favorite Movies


  fb633765267's Rating My Rating
1
The Big Lebowski (1998,  R)
2
Dead Man's Shoes (2006,  Unrated)
3
Heat (1995,  R)
4
The Dark Knight (2008,  PG-13)
5
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995,  R)
6
Chopper (2001,  R)
7
Carlito's Way (1993,  R)
8
Pulp Fiction (1994,  R)
9
The Matrix (1999,  R)
10
The Terminator (1984,  R)
11
RoboCop (1987,  R)
12
Scarface (1983,  R)
13
Casino (1995,  R)
14
Seven (Se7en) (1995,  R)
15
Léon (The Professional) (1994,  R)
16
Fight Club (1999,  R)
17
Blade Runner (1982,  R)
18
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
19
Snatch (2001,  R)
20
Donnie Darko (2001,  R)
21
The Truman Show (1998,  PG)
22
Audition (Ôdishon) (1999,  R)
23
The Running Man (1987,  R)
24
Superbad (2007,  R)
25
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004,  PG-13)
26
Predator (1987,  R)
27
Raging Bull (1980,  R)
28
Man on Fire (2004,  R)
29
Full Metal Jacket (1987,  R)
30
Stand by Me (1986,  R)
31
Last Action Hero (1993,  PG-13)
32
Forrest Gump (1994,  PG-13)
33
Taxi Driver (1976,  R)
34
The Silence of the Lambs (1991,  R)
35
Human Traffic (2000,  R)
36
Trainspotting (1996,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments