My Favorite Movies
| fb633853892's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
In My Father's Den (2005, R) |
|
| 2 |
As It Is in Heaven (Så som i himmelen) (2004, Unrated) |
|
| 3 |
Notting Hill (1999, PG-13) |
|
| 4 |
Kristin Lavransdatter (1995, Unrated) |
|
| 5 |
Out of Africa (1985, PG) |
|
| 6 |
Burn After Reading (2008, R) |
|
| 7 |
Legends of the Fall (1994, R) |
|
| 8 |
Four Weddings and a Funeral (1994, R) |
|
| 9 |
Seven Years in Tibet (1997, PG-13) |
|
| 10 |
Catch and Release (2007, PG-13) |
|
| 11 |
Once (2007, R) |
|
| 12 |
Come Early Morning (2006, R) |
|
| 13 |
Brokeback Mountain (2005, R) |
|
| 14 |
Good Will Hunting (1997, R) |
|
| 15 |
The Book of Eve (Histoire d'Ève) (2001, Unrated) |
|
| 16 |
The Cider House Rules (1999, PG-13) |
|
| 17 |
We Are Marshall (2006, PG) |
|
| 18 |
Fanny och Alexander (Fanny and Alexander) (1982, R) |
|
| 19 |
Te doy mis ojos (Take My Eyes) (2006, Unrated) |
|
| 20 |
While You Were Sleeping (1995, PG) |
|
| 21 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|
| 22 |
Under the Tuscan Sun (2003, PG-13) |
|
| 23 |
Bridget Jones - The Edge of Reason (2004, R) |
|
| 24 |
Sliding Doors (1998, R) |
|
| 25 |
The Matrix (1999, R) |

























