My Favorite Movies
| fb634678958's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 2 |
The Green Mile (1999, R) |
|
| 3 |
Amadeus (1984, R) |
|
| 4 |
Boys Don't Cry (1999, R) |
|
| 5 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 6 |
The Last Emperor (1987, PG-13) |
|
| 7 |
Dogville (2003, R) |
|
| 8 |
The Stalker (2002, Unrated) |
|
| 9 |
Apocalypto (2006, R) |
|
| 10 |
Gangs of New York (2002, R) |
|
| 11 |
Apocalypse Now (1979, R) |
|
| 12 |
Amores Perros (2001, R) |
|
| 13 |
Schindler's List (1993, R) |
|
| 14 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 15 |
Taxi Driver (1976, R) |
|
| 16 |
Papillon (1973, R) |
|
| 17 |
Cast Away (2000, PG-13) |
|
| 18 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 19 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 20 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 21 |
The Departed (2006, R) |
|
| 22 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |






















