My Favorite Movies
| fb635780104's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Royal Tenenbaums (2001, R) |
|
| 2 |
The Life Aquatic with Steve Zissou (2004, R) |
|
| 3 |
Kind Hearts and Coronets (1949, Unrated) |
|
| 4 |
This Is Spinal Tap (1984, R) |
|
| 5 |
Double Indemnity (1944, Unrated) |
|
| 6 |
Adaptation (2002, R) |
|
| 7 |
Mystery Train (1989, R) |
|
| 8 |
My Own Private Idaho (1991, R) |
|
| 9 |
Night on Earth (1991, R) |
|
| 10 |
Heathers (1988, R) |
|
| 11 |
The Apartment (1960, Unrated) |
|
| 12 |
The Jerk (1979, R) |
|
| 13 |
Say Anything... (1989, PG-13) |
|
| 14 |
Billy Liar (1963, Unrated) |
|
| 15 |
Rushmore (1998, R) |
|
| 16 |
Control (2007, R) |
















