My Favorite Movies


  fb636342517's Rating My Rating
1
Apocalypse Now (1979,  R)
Apocalypse Now
I am Lance.
2
The Big Lebowski (1998,  R)
3
Ghost Busters (Ghostbusters) (1984,  PG)
4
Clerks (1994,  R)
5
Army of Darkness (1993,  R)
6
Die Hard (1988,  R)
7
The Usual Suspects (1995,  R)
8
Cocktail (1988,  R)
9
My Best Fiend (Mein liebster Feind - Klaus Kinski) (1999,  Unrated)
10
Spartacus (1960,  PG-13)
11
Field of Dreams (1989,  PG)
12
X2 (2003,  PG-13)
13
Winged Migration (Le Peuple Migrateur) (2003,  G)
14
First Blood (Rambo: First Blood) (1982,  R)
15
The Kids Are Alright (2003,  Unrated)
16
Jazz on a Summer's Day (1960,  Unrated)
17
Who Framed Roger Rabbit (1988,  PG)
18
Kung Fu Hustle (2005,  R)
19
Suspiria (1977,  R)
20
Murderball (2005,  R)
21
Out of Africa (1985,  PG)
22
Fitzcarraldo (1982,  PG)
23
Buena Vista Social Club (1999,  G)
24
Back to the Future (1985,  PG)
25
Amadeus (1984,  R)
26
Amores Perros (2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments