My Favorite Movies
| fb637174045's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Grease (1978, PG) |
|
| 2 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
| 3 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 4 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
| 5 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
| 6 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
| 7 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
| 8 |
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood (1996, R) |
|
| 9 |
Set It Off (1996, R) |
|
| 10 |
Two Can Play That Game (2001, R) |
|
| 11 |
Juwanna Mann (2002, PG-13) |
|
| 12 |
Soul Food (1997, R) |
|
| 13 |
Booty Call (1997, R) |
|
| 14 |
Kingdom Come (2001, PG) |
|
| 15 |
Motives (2003, R) |
|
| 16 |
Three Can Play That Game (2008, Unrated) |
|
| 17 |
Cover (2007, PG-13) |
|
| 18 |
Motives 2: Retribution (2007, Unrated) |
|
| 19 |
Hustle and Heat (2003, R) |
|
| 20 |
Thorns from a Rose (2010, Unrated) |
|
| 21 |
The Salon (2007, PG-13) |
|
| 22 |
Boat Trip (2003, R) |
|
| 23 |
Shark City (2010, Unrated) |
|
| 24 |
San Saba (2008, Unrated) |
|
| 25 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
| 26 |
Madea's Family Reunion (2006, PG-13) |
|
| 27 |
Not Easily Broken (2009, PG-13) |
|
| 28 |
The Cookout (2004, PG-13) |
|
| 29 |
The Brothers (2001, R) |
|
| 30 |
Dirty Laundry (2006, PG-13) |
|
| 31 |
Jackie's Back (1999, Unrated) |
|
| 32 |
Half Past Dead (2002, PG-13) |
|
| 33 |
The Best Man (1999, R) |
|
| 34 |
Breakin' All the Rules (2004, PG-13) |
|
| 35 |
The Inkwell (1994, R) |
|
| 36 |
Boyz n the Hood (1991, R) |
|
| 37 |
The Perfect Holiday (2007, PG) |
|
| 38 |
The Game Plan (2007, PG) |
|
| 39 |
Mommie Dearest (1981, PG) |
|
| 40 |
The Color Purple (1985, PG-13) |
|
| 41 |
Breakfast at Tiffany's (1961, Unrated) |
|
| 42 |
Seven Pounds (2008, PG-13) |
|
| 43 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 44 |
Hancock (2008, PG-13) |
|
| 45 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|
| 46 |
Bad Boys II (2003, R) |
|
| 47 |
Enemy of the State (1998, R) |
|
| 48 |
Bad Boys (1995, R) |
|
| 49 |
Independence Day (1996, PG-13) |
|
| 50 |
On the Assassination of the President (2008, Unrated) |
|
| 51 |
Six Degrees of Separation (1993, R) |
|
| 52 |
Ali (2001, R) |
|
| 53 |
The Women (2008, PG-13) |
|
| 54 |
The Matrix Reloaded (2003, R) |
|
| 55 |
The Nutty Professor (1996, PG-13) |
|
| 56 |
Scream 2 (1997, R) |
|
| 57 |
Menace II Society (1993, R) |
|
| 58 |
A Low Down Dirty Shame (1994, R) |
|
| 59 |
Jason's Lyric (1994, R) |



























































