My Favorite Movies


  fb637580831's Rating My Rating
1
Oldboy (2005,  R)
2
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001,  PG)
3
C.R.A.Z.Y. (Crazy) (2005,  Unrated)
4
Amarcord (1974,  R)
5
Citizen Kane (1941,  PG)
6
The Seven Samurai (Shichinin no Samurai) (1954,  Unrated)
7
8 1/2 (1963,  Unrated)
8
C'est Pas Moi, Je le Jure! (It's Not Me, I Swear!) (2008,  Unrated)
9
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) (1966,  R)
10
Lovely, Still (2008,  PG)
11
Rear Window (1954,  PG)
12
A Clockwork Orange (1971,  R)
13
Chinatown (1974,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments