Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  fb638135999's Rating My Rating
1
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Click to Rate
2
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
Click to Rate
3
Jaws (1975,  PG)
Click to Rate
4
Matango:Attack of the Mushroom People (1963,  Unrated)
Click to Rate
5
Dirty Mary Crazy Larry (1974,  PG)
Click to Rate
6
Destroy All Monsters (1969,  Unrated)
Click to Rate
7
The Car (1977,  PG)
Click to Rate
8
Blue Car (2003,  R)
Click to Rate
9
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006,  R)
Click to Rate
10
Dead and Buried (1981,  R)
Click to Rate
11
The Food of the Gods (1976,  G)
Click to Rate
12
All About Eve (1950,  Unrated)
Click to Rate
13
Frogs (1972,  PG)
Click to Rate
14
Bikini Beach (1964,  Unrated)
Click to Rate
15
Gozu (Gokudô kyôfu dai-gekijô: Gozu) (2003,  R)
Click to Rate
16
The Candy Snatchers (1973,  R)
Click to Rate
17
Harold & Kumar Go to White Castle (,  G)
Click to Rate
18
Atragon (Kaitei gunkan) (Atoragon: Flying Supersub) (1963,  Unrated)
Click to Rate
19
Ido zero daisakusen (Atragon II) (Latitude Zero) (1969,  Unrated)
Click to Rate
20
Fargo (1996,  R)
Click to Rate
21
Vertigo (1958,  PG)
Click to Rate
22
Imitation of Life (1959,  Unrated)
Click to Rate
23
Danger: Diabolik (1968,  PG-13)
Click to Rate
24
La Campana del infierno (A Bell from Hell) (1973,  NC-17)
Click to Rate
25
Tarantula (1955,  Unrated)
Click to Rate
26
Tourist Trap (1999,  R)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments