My Favorite Movies
| fb641316634's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Scream (1996, R) |
|
| 2 |
Scream 2 (1997, R) |
|
| 3 |
Scream 3 (2000, R) |
|
| 4 |
Quadrophenia (1979, R) |
|
| 5 |
Halloween (2007, R) |
|
| 6 |
Halloween (1978, R) |
|
| 7 |
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) (1998, R) |
|
| 8 |
Halloween H2O (1998, R) |
|
| 9 |
Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988, R) |
|
| 10 |
Halloween II (1981, R) |
|
| 11 |
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers (1989, R) |
|
| 12 |
Halloween - Resurrection (2002, R) |
|
| 13 |
Halloween III - Season of the Witch (1982, R) |
|
| 14 |
From Hell (2001, R) |
|
| 15 |
Secret Window (2004, PG-13) |
|
| 16 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
| 17 |
Hot Fuzz (2007, R) |
|
| 18 |
Blacktop (2000, R) |
|
| 19 |
Lake Placid (1999, R) |
|
| 20 |
Keeping Mum (2006, R) |
|
| 21 |
Final Destination 3 (2006, R) |
|
| 22 |
Final Destination 2 (2003, R) |
|
| 23 |
Final Destination (2000, R) |























