My Favorite Movies


  fb642919352's Rating My Rating
1
Die Hard (1988,  R)
2
Major Payne (1994,  PG-13)
3
The Princess Bride (1987,  PG)
4
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
5
Pulp Fiction (1994,  R)
6
Platoon (1986,  R)
7
The Count of Monte Cristo (1934,  Unrated)
8
The Last Samurai (2003,  R)
9
The Rock (1996,  R)
10
Top Gun (1986,  PG)
11
V for Vendetta (2006,  R)
12
Van Helsing (2004,  PG-13)
13
When Harry Met Sally (1989,  R)
14
The Goonies (1985,  PG)
15
Rush Hour (1998,  PG-13)
16
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
17
Over the Hedge (2006,  PG)
18
Ice Age (2002,  PG)
19
300 (2007,  R)
20
The Son of Monte Christo (1940,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments