My Favorite Movies
| fb645876704's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Apocalypse Now (1979, R) |
|
|
| 2 |
American Beauty (1999, R) |
|
|
| 3 |
Wait Until Dark (1967, Unrated) |
|
|
| 4 |
Broadcast News (1987, R) |
|
|
| 5 |
All the President's Men (1976, R) |
|
|
| 6 |
Outrageous! (1977, Unrated) |
|
|
| 7 |
Romancing the Stone (1984, PG) |
|
|
| 8 |
Before the Devil Knows You're Dead (2007, R) |
|
|
| 9 |
Blade Runner (1982, R) |
|
|
| 10 |
Alien (1979, R) |
|
|
| 11 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
|
| 12 |
The Silence of the Lambs (1991, R) |
|
|
| 13 |
The Shining (1980, R) |
|
|
| 14 |
Fargo (1996, R) |
|
|
| 15 |
The Big Lebowski (1998, R) |
|
|
| 16 |
The Devil Wears Prada (2006, PG-13) |
|
|
| 17 |
The Terminator (1984, R) |
|
|
| 18 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
|
| 19 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|


