My Favorite Movies
| fb646616975's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Original Sin (2001, R) |
|
| 2 |
Blow (2001, R) |
|
| 3 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 4 |
Troy (2004, R) |
|
| 5 |
The Illusionist (2006, PG-13) |
|
| 6 |
The Secret (2006, Unrated) |
|
| 7 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
| 8 |
The Phantom of the Opera (2004, PG-13) |
|
| 9 |
Memoirs of a Geisha (2005, PG-13) |
|
| 10 |
City of Angels (1998, PG-13) |
|
| 11 |
Ratatouille (2007, G) |
|
| 12 |
Sweet November (2001, PG-13) |
|
| 13 |
I Am Sam (2002, PG-13) |
|
| 14 |
Bridget Jones's Diary (2001, R) |
|
| 15 |
8 Mile (2002, R) |
|
| 16 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 17 |
Bridget Jones - The Edge of Reason (2004, R) |
|
| 18 |
Love Actually (2003, R) |
|
| 19 |
Broken Flowers (2005, R) |
|
| 20 |
Meet Joe Black (1998, PG-13) |
|
| 21 |
The Break-Up (2006, PG-13) |
|
| 22 |
You, Me and Dupree (2006, PG-13) |
|
| 23 |
Serendipity (2001, PG-13) |
|
| 24 |
Click (2006, PG-13) |
|
| 25 |
Norbit (2007, PG-13) |
|
| 26 |
The Holiday (2006, PG-13) |
|
| 27 |
The Devil Wears Prada (2006, PG-13) |
|
| 28 |
Babel (2006, R) |
|
| 29 |
Legally Blonde (2001, PG-13) |
|
| 30 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
| 31 |
It's a Wonderful Life (1946, Unrated) |
|
| 32 |
Crash (2004, R) |
|
| 33 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
| 34 |
Meet the Parents (2000, PG-13) |
|
| 35 |
My Big Fat Greek Wedding (2002, PG) |
|
| 36 |
You've Got Mail (1998, PG) |
|
| 37 |
Casino (1995, R) |
|
| 38 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 39 |
The Godfather, Part II (1974, R) |
|
| 40 |
The Godfather, Part III (1990, R) |
|
| 41 |
Ghost (1990, R) |
|
| 42 |
Robin Hood: Men in Tights (1993, PG-13) |
|
| 43 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 44 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
| 45 |
Uptown Girls (2003, PG-13) |
|
| 46 |
The Wedding Planner (2001, PG-13) |
|
| 47 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
| 48 |
Never Been Kissed (1999, PG-13) |
|
| 49 |
Mr. Deeds (2002, PG-13) |
|
| 50 |
Miss Congeniality (2000, PG-13) |
|
| 51 |
Mr. Brooks (2007, R) |
|
| 52 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
| 53 |
Kingdom of Heaven (2005, R) |
|
| 54 |
King Kong (2005, PG-13) |
|
| 55 |
Ever After - A Cinderella Story (1998, PG-13) |
|
| 56 |
Clerks II (2006, R) |
|
| 57 |
Because I Said So (2007, PG-13) |
|
| 58 |
Big Daddy (1999, PG-13) |
|
| 59 |
American Pie (1999, R) |
|
| 60 |
American Pie 5: The Naked Mile (2006, R) |
|
| 61 |
Accepted (2006, PG-13) |
|
| 62 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004, PG-13) |
|
| 63 |
Body Shot (1993, R) |
|
| 64 |
Beverly Hills 90210: Our Favorite Moments (1998, Unrated) |
|
| 65 |
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (2003, PG-13) |
|
| 66 |
King Arthur (2004, PG-13) |
|
| 67 |
Just Like Heaven (2005, PG-13) |
|
| 68 |
Jackass: Number Two (2006, R) |
|
| 69 |
Freaky Friday (2003, PG) |
|
| 70 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 71 |
Chocolat (2000, PG-13) |
|
| 72 |
Chicago (2002, PG-13) |
|
| 73 |
Big Momma's House (2000, PG-13) |
|
| 74 |
American Wedding (2003, R) |
|
| 75 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 76 |
Vanilla Sky (2001, R) |
|
| 77 |
Sex and the City (2008, R) |
|
| 78 |
P.S. I Love You (2007, PG-13) |
|
| 79 |
Monster-in-Law (2005, PG-13) |
|
| 80 |
What Happens in Vegas (2008, PG-13) |
|
| 81 |
Gone With the Wind (1939, G) |
|
| 82 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |

















































































