My Favorite Movies
| fb648347576's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Quigley Down Under (1990, PG-13) |
|
| 2 |
Runaway Jury (2003, PG-13) |
|
| 3 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000, PG-13) |
|
| 4 |
Maverick (1994, PG) |
|
| 5 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
| 6 |
Liar Liar (1997, PG-13) |
|
| 7 |
Cool Runnings (1993, PG) |
|
| 8 |
Rush Hour (1998, PG-13) |
|
| 9 |
Rush Hour 2 (2001, PG-13) |
|
| 10 |
The Firm (1993, R) |
|
| 11 |
The In-Laws (1979, PG) |
|
| 12 |
The In-Laws (2003, PG-13) |
|
| 13 |
Monte Walsh (2003, Unrated) |
|
| 14 |
The Patriot (2000, R) |
|
| 15 |
Crossfire Trail (2001, Unrated) |
|
| 16 |
Stone Cold (2005, R) |
|
| 17 |
Jesse Stone: Death in Paradise (2006, Unrated) |
|
| 18 |
Jesse Stone: Night Passage (2006, PG-13) |
|
| 19 |
Jesse Stone: Sea Change (2007, Unrated) |
|
| 20 |
National Treasure: Book of Secrets (2007, PG) |
|
| 21 |
Angels & Demons (2009, PG-13) |
|
| 22 |
Bringing Up Baby (1938, Unrated) |
|
| 23 |
Snowball Express (1972, G) |
|
| 24 |
Mystery Woman: Mystery Weekend (2005, Unrated) |
|
| 25 |
Mystery Woman: Redemption (2006, Unrated) |
|
| 26 |
Mystery Woman: Snapshot (2005, Unrated) |
|
| 27 |
Mystery Woman: Oh Baby (2006, Unrated) |
|
| 28 |
Mystery Woman: Sing Me a Murder (2005, Unrated) |
|
| 29 |
Adam's Rib (1949, Unrated) |
|
| 30 |
Mr. Smith Goes to Washington (1939, Unrated) |






























