My Favorite Movies


  fb649066663's Rating My Rating
1
Singles (1992,  PG-13)
2
SLC Punk (1998,  R)
3
24 Hour Party People (2002,  R)
4
Dead Man (1995,  R)
5
Requiem for a Dream (2000,  R)
6
Clerks (1994,  R)
7
Mallrats (1995,  R)
8
The Work of Director Spike Jonze (2003,  Unrated)
9
The Work of Director Stéphane Sednaoui (2005,  Unrated)
10
The Work of Director Mark Romanek (2005,  Unrated)
11
The Work of Director Anton Corbijn (2005,  Unrated)
12
The Work of Director Chris Cunningham (2003,  Unrated)
13
The Work of Director Michel Gondry (2003,  Unrated)
14
The Work of Director Jonathan Glazer (2005,  Unrated)
15
Scratch (2002,  R)
16
Hype! (1996,  Unrated)
17
American Hardcore (2006,  R)
18
Punk - Attitude (2005,  Unrated)
19
Airplane! (1980,  PG)
20
Big Fish (2003,  PG-13)
21
Pee-wee's Big Adventure (1985,  PG)
22
Perfume: The Story of a Murderer (2006,  R)
23
The Goonies (1985,  PG)
24
The Adventures of Baron Munchausen (1988,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments