My Favorite Movies
| fb649959524's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Beauty Shop (2005, PG-13) |
|
| 2 |
Friday (1995, R) |
|
| 3 |
Next Friday (2000, R) |
|
| 4 |
The Longshots (2008, PG) |
|
| 5 |
Romeo Must Die (2000, R) |
|
| 6 |
First Sunday (2008, PG-13) |
|
| 7 |
Juice (1992, R) |
|
| 8 |
How High (2001, R) |
|
| 9 |
Never Die Alone (2004, R) |
|
| 10 |
In Too Deep (1999, R) |
|
| 11 |
Colors (1988, R) |
|
| 12 |
He Got Game (1998, R) |
|
| 13 |
Baby Boy (2001, R) |
|
| 14 |
The Players Club (1998, R) |
|
| 15 |
Heaven Is a Playground (1991, R) |
|
| 16 |
Above the Rim (1994, R) |
|
| 17 |
New Jersey Drive (1995, R) |
|
| 18 |
Paper Soldiers (2002, R) |
|
| 19 |
South Central (1992, R) |
|
| 20 |
Menace II Society (1993, R) |
|
| 21 |
Strapped (1993, R) |
|
| 22 |
Booty Call (1997, R) |
|
| 23 |
Cooley High (1975, PG) |
|
| 24 |
Boyz n the Hood (1991, R) |
|
| 25 |
Sunset Park (1996, R) |
|
| 26 |
State Property (2002, R) |
|
| 27 |
Higher Learning (1994, R) |
|
| 28 |
Paid in Full (2002, R) |
|
| 29 |
Brown Sugar (2002, PG-13) |
|
| 30 |
Set It Off (1996, R) |
|
| 31 |
First Time Felon (1997, R) |
|
| 32 |
Two Can Play That Game (2001, R) |
|
| 33 |
Soul Food (1997, R) |
|
| 34 |
Gang Related (1997, R) |
|
| 35 |
Dead Presidents (1995, R) |
|
| 36 |
Hustle & Flow (2005, R) |
|
| 37 |
Hot Boyz (1999, R) |
|
| 38 |
New Jack City (1991, R) |
|
| 39 |
Waiting to Exhale (1995, R) |
|
| 40 |
The Cookout (2004, PG-13) |
|
| 41 |
Soul Plane (2004, R) |
|
| 42 |
Johnson Family Vacation (2004, PG-13) |
|
| 43 |
Exit Wounds (2001, R) |
|
| 44 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
| 45 |
Honey (2003, PG-13) |
|
| 46 |
The Perfect Score (2004, PG-13) |
|
| 47 |
The Sweetest Thing (2002, R) |
|
| 48 |
Training Day (2001, R) |
|
| 49 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 50 |
I Am Sam (2002, PG-13) |
|
| 51 |
For the First Time (2008, Unrated) |


















































