My Favorite Movies
| fb651559539's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Frida (2002, R) |
|
| 2 |
Chocolat (2000, PG-13) |
|
| 3 |
Dancer in the Dark (2000, R) |
|
| 4 |
Brokeback Mountain (2005, R) |
|
| 5 |
Rat Race (2001, PG-13) |
|
| 6 |
Girl With a Pearl Earring (2003, PG-13) |
|
| 7 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|
| 8 |
There Will Be Blood (2007, R) |
|
| 9 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
| 10 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
| 11 |
The Triplets of Belleville (Les Triplettes de Belleville, Belleville Rendez-vous) (2003, PG-13) |
|
| 12 |
Volver (2006, R) |
|
| 13 |
The Namesake (2006, PG-13) |
|
| 14 |
Paradise Now (2005, PG-13) |
|
| 15 |
Into the Wild (2007, R) |
|
| 16 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
| 17 |
Bowling for Columbine (2002, R) |
|
| 18 |
The New Women (2001, Unrated) |
|
| 19 |
Like Water for Chocolate (Como agua para chocolate) (1992, R) |
|
| 20 |
Mambo Italiano (2003, R) |
|
| 21 |
Runaway Jury (2003, PG-13) |





















